Uncategorized

FERHAT GÖÇER ”MAZLUM”

FERHAT GÖÇER ”MAZLUM”

Unutulmaz şarkıların yorumcusu Ferhat Göçer, ozan Ali Kızıltuğ’un “Ben Bana Mı Yanam” adlı eserini yeniden düzenlediği “Mazlum” adlı parçasıyla sevenlerine sürpriz yapıyor.

Dünya opera repertuarından günümüz şarkılarına, napolitanlardan şansonlara, rembetikolara; Türk sanat müziğinin seçkin eserlerinden hafif batı müziği parçalarına kadar pek çok farklı müzik türünü seyircisiyle buluşturan Ferhat Göçer, bu kez de bir Türk Halk müziği parçası ile sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Göçer, ozan Ali Kızıltuğ’un “Ben Bana Mı Yanam” adlı eserini yeniden düzenlediği “Mazlum” adlı parçasıyla dinleyicilerine sürpriz yapıyor.

Düzenlemesi Cenk Kandıralı’ya ait “Mazlum”, 4 Eylül tarihinde Gloss Musik etiketiyle tüm dijital platformlarda yer alıyor.

Ferhat Göçer’in ilk albümü “Ferhat Göçer”, 2005 yılının ekim ayında yayınlandı ve uzun süre zirvelerde yer aldı. 2007 yılında ikinci albümü “Yolun Açık Olsun” da liste başı olmayı sürdürdü ve müzik piyasasının en önemli ödüllerini kazandı.

Farklı müziik türlerini başarı ile yorumlayan ve dinleyiciye sevdiren Göçer, Türkiye’nin “şahsa özel tek senfoni orkestrası” olarak nitelenen ve seyirci rekorları kıran Metropol Senfoni Orkestrası’nın da kurucusu. 2014 yılından bu yana UNICEF İyi Niyet Elçiliği görevini sürdüren sanatçı, bu kapsamda pek çok farklı projede yer alıyor.

Göçer ayrıca 2014 yılından bu yana Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği’nde (MSG) “Başkan Yardımcısı” olarak görev yapıyor.

Tuncay AKTAŞ

25 Eylül, 2020

Yorum yok

Bir cevap yazın