Uncategorized

Hakan Altun Yeni Projesinde Emekçilerin Sesi Oldu

Hakan Altun Yeni Projesinde Emekçilerin Sesi Oldu

Hakan Altun, kariyerinin ilk Türk Sanat Müziği albümünün hazırlıklarını sürdürürken, albümün habercisi olarak “Ne Gelen Ne Soran Var” isimli unutulmayan eseri DokuzSekiz Müzik yapımcılığında müzik severlerin beğenisine sundu.

YAŞADIKLARIMDIR, ANLATMAYA ÇALIŞTIĞIM

Türkiye’nin önemli besteci ve yorumcularından, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu olan Hakan Altun, söz ve bestesi Ziya Taşkent’e ait olan, “Ne Gelen Ne Soran Var” eserini Hakan Yelbiz düzenlemesi ile yorumladı.

Dünya’yı ve ülkemizi etkisi altına alan pandemi nedeni ile çalışmalarına devam etmekte zorlanan tüm emekçilere ve özellikle müzisyen ve sahne çalışanlarının yaşadığı belirsizliklere de dikkat çekmek isteyen Hakan Altun, ‘Yaşadıklarımdır, anlatmaya çalıştığım.” diyerek ekibinin güncel ev görüntüleri ile bir de video klip çekti.

Sahne Arkadaşları İle Evden Video Klip ; “Evimizden Gelen Budur”

Hakan Altun, tüm ekibiyle online bağlantılar aracılığı ile çalışmalarına devam ederken, “Ne Gelen Ne Soran Var”ın video klibinin çekimlerini de kurallara uygun olarak gerçekleştirdi.

Sanatçının tüm ekibi “evimizden gelen budur.” mesajı ile evlerinde kamera karşısına geçip, günlük hallerini görüntüledi. Daha sonra İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde Hakan Altun’un performans sahnelerini kendi evinin terasında drone ile kaydedildi.

Farklı yerlerden gönderilen 30’u aşkın görüntü ve drone kayıtlarını montajlayan Haydaroğlu, kolektif çalışmanın güçleştiği bu günlerde kalabalık bir ekip çalışması ile dikkat çeken bir video klibe imza attı.

Hakan Altun “Ne Gelen Ne Soran Var”
Güfte & Beste : Ziya Taşkent
Düzenleme : Hakan Yelbiz

Tuncay AKTAŞ

27 Mayıs, 2020

Yorum yok

Bir cevap yazın