UludagFm

‘’HEKİMLER SÖYLÜYOR’’

‘’HEKİMLER SÖYLÜYOR’’

Türkiye’nin dört bir yanından Bursa’da bir araya gelen 30 kadın hekim bir albümde buluştu

Gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla tüm satış geliri KAHEV,TEV,LÖSEV, HAYTAP v.b. gibi eğitim ve sağlık ile ilgili dernek ve vakıflara bağışlanacak olan ‘’HEKİMLER SÖYLÜYOR’’ albümü Ege ŞAFAK ORPHEUS YAPIM etiketiyle müzik marketlerde ve tüm digital platformlarda yerini aldı.

Albüm, 30 kadın hekim tarafından seslendirilen toplam 36 eseri içeren iki CD’den oluşuyor. Türk Sanat Müziği eserlerinin yer aldığı ‘’HEKİM ŞARKILARI’’ CD’sinin sanat yönetmenliğini Göksel BAKTAGİR, Türk Halk Müziği eserlerinden oluşan ‘’HEKİM TÜRKÜLERİ’’ CD’sinin sanat yönetmenliğini ise; Selçuk Murat KIZILATEŞ üstlendi.

Proje yapımcılığını Ege ŞAFAK ORPHEUS YAPIM üstlenmiş olup, hekimlerin ses kayıtları Bursa’da Stüdyo Orpheus’ta gerçekleştirildi. Stüdyo okumaları sırasında değerli ses sanatçıları Nazire SAVRAN ve Özlem DOĞUŞ VARLI, hekimlere vokal koçluğu yaptı.

Proje Koordinatörlüğünü Biyokimya Uzmanı Dr. Özlem KAYA’nın yaptığı albümde değerli ses sanatçısı Emel TAŞÇIOĞLU projeye destek olarak albümdeki bir eseri hekimlerle birlikte seslendirerek Tuz Gölü’nde gerçekleştirilen video klip çekimlerine katıldı. Sanatçının hekimlerle birlikte seslendirdiği Ankara türküsüne çekilen videoklip, 22 Mayıs 2019 tarihinde digital platformlarda yayımlanacak.

Kadim kültürümüzün birbirinden değerli eserlerinden oluşan seçkin bir repertuar ile sevdiklerine kalıcı bir eser bırakmalarının yanı sıra, hekimlerin kültür ve sanat faaliyetlerindeki yeteneklerini de ifade ettikleri bu albümde, gelirin sağlık ve eğitim ile ilgili dernek ve vakıflara bağışlanması amaçlanıyor.

Uludag FM

08 Ocak, 2020

Yorum yok

Bir cevap yazın