Uncategorized

IŞIL YÜCESOY’DAN “VEFA”

IŞIL YÜCESOY’DAN “VEFA”

Usta sanatçı Işıl Yücesoy, ilk kadın Türk şarkı sözü yazarı Fikret Şeneş’in şarkılarını seslendirdiği “Vefa” isimli maxi single’ı ile müzikseverlerle buluşuyor. Yücesoy maxi single’ını; “Ablam, öğretmenim, dostum” dediği Şeneş’e “Vefa” olarak yayınlıyor.

Işıl Yücesoy, tamamı 5 şarkıdan oluşan “Vefa” isimli maxi single’da 1975 – 1979 yıllarında seslendirdiği, sözleri Fikret Şeneş’e ait olan; “Bir Var Bir Yok”, “Çalamazsın Mutluluğu”, “İçmeden Sarhoş”, “Tatlıya Bağla” ve “Ne Var Ne Yok” isimli şarkıları bugünkü duygularıyla yeniden yorumladı.

Çıkış şarkısı Yücesoy’un, 1975 yılında yayınlanan ilk 45’liğine ismini veren şarkı “Çalamazsın Mutluluğu” olan maxi single’daki şarkılar besteci ve piyanist Murat Aşkan’ın yeni düzenlemeleriyle dinleyenlerle buluşuyor.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan maxi single’ın prodüktörlüğünü Hakan Eren, proje koordinatörlüğünü Pelin Kakırman üstlendi. Işıl Yücesoy, kapak tasarımı Ossi Müzik tarafından hazırlanan projenin imaj fotoğrafları için Haluk Baylan’ın objektifine poz verdi.

Uludağ Fm

25 Aralık, 2021

Yorum yok

Yoruma kapalı.