Uncategorized

MEYRA ‘DAN 6 YIL SONRA YEŞİLCAM ŞARKISI “BOŞ ÇERÇEVE” Yİ YENİDEN SESLENDİRDİ

MEYRA ‘DAN 6 YIL SONRA YEŞİLCAM ŞARKISI “BOŞ ÇERÇEVE” Yİ YENİDEN SESLENDİRDİ

“Ağladın Ya”, “Karar Bize Ait”, “Aşklayalım” ì gibi birçok hit şarkıya imza atan başarılı sanatçı Meyra, 6 yıl aranın ardından “Boş Çerçeve” projesiyle müzik severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 1969 yılında çekilen Hülya Koçyiğit’in başrolünde yer aldığı “Boş Çerçeve” filminin şarkısını Meyra, yeniden seslendirdi.

Sözü Arda Şendoğan’a, müziği İsmet Nedim Saatçi’ye düzenlemesi Mustafa Ceceli’ye ait olan yeni şarkısıyla ilgili Meyra şunları söyledi : “Yeşilçam’ın değerli isimlerini tek tek kaybettiğimiz bu günlerde bu şarkıyı okurken içinde bulunduğumuz dönemde, özlenen bazı duyguları nostaljik şarkılarda daha yoğun bir şekilde bulduğumuzu düşündüğüm için 6 yıl sonra böylesi özel ve duygulu bir şarkı ile müzikseverlerle buluşmak istedim”

Ayrıca 1969 yılında çekilen, yeşilçam klasiklerinden Boş Çerçeve’nin film müziğini yeniden yorumladık. Akustik pop bir sound ve modern bir yorumla dinleyicinin beğenisine sunuyoruz. Sanat müziği repertuvarlarından pop müzik repertuvarlarına gireceğini düşünüyoruz

KARDEŞ DAYANIŞMASI
Meyra, DMC etiketiyle yayınlanan yeni projesi “Boş Çerçeve” için kamera karşısına geçti. Yönetmen koltuğuna ise Meyra’nın uzun yıllardır reklam dünyasında çalışan kardeşi oturdu.

Tuncay AKTAŞ

26 Şubat, 2022

Yorum yok

Yoruma kapalı.