Uncategorized

NESİLDEN NESİLE ÇOCUK ŞARKILARI

NESİLDEN NESİLE ÇOCUK ŞARKILARI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile “Muammer Sun – Nesilden Nesile Çocuk Şarkıları” albümü yayınlandı.

Beste ve sözleri Muammer Sun’a ait olan ve Türkiye’de 1970’li yıllardan bu yana bilinen, yediden yetmişe herkesin hafızasında iz bırakmış 23 çocuk şarkısı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden çocuklara hediye!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya A.Ş. ve Median Müzik Edisyon işbirliğiyle hazırlanan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz dağıtımı yapılacak olan albüm, Gloss Müzik etiketiyle tüm dünyada dijital satış platformlarında da yayınlanacak.

Türk müzik yaşamının önemli yapı taşlarından, değerli besteci Muammer Sun’un yediden yetmişe herkesin hafızasında iz bırakmış çocuk şarkılarından oluşan “Muammer Sun-Nesilden Nesile Çocuk Şarkıları” albümü, Gloss Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda!

Albümde Şef Ahter Destan yönetimindeki Devlet Çocuk Korosu tarafından seslendirilen “Pazara Gidelim”, “Annemize Türkü”, “Küçük Kardeş”, “İyilik Yap”, “Müzik Bizimle”, “İnatçı Keçi”, “Annem Beni Uyutur”, “Okula Başladık”, “Yeni Yıl, Yeni Yaş Türküsü”, “Cik Cik Mini Mini Kuş”, “Yüreğimde Annem”, “Tik Tak Saat”, “Gel Bize Katıl Bize”, “Koş Koş Koş Atlıkarınca”, “Minicik Bir Tavşan”, “Vu Vu Vu Kar Yağıyor”, “Biz Şen Gemicileriz”, “Gel Arkadaş Olalım”, “Yağmur Türküsü”, “Ağaç Türküsü”, “Gezsem Anadolu’yu”, “Biz Atatürk Gençleriyiz” adlı eserler yer alıyor.

Tuncay AKTAŞ

27 Mayıs, 2020

Yorum yok

Bir cevap yazın