Uncategorized

SEZEN CİN ÖZDEMİR’DEN BİR İLK!  BİR KIZIL GONCA ŞARKISI İLK DEFA KLİPLENDİ!

SEZEN CİN ÖZDEMİR’DEN BİR İLK! BİR KIZIL GONCA ŞARKISI İLK DEFA KLİPLENDİ!

Farklı ses tınısı ve kendine has yorumuyla dikkat çeken Sezen Cin Özdemir; severek seslendirdiği, geçmişten günümüze uzanan ve her döneme hitap eden “Bir Kızıl Gonca” adlı esere klip çekti.

Türk Müziği tarihinde özel bir yeri olan “Bir Kızıl Gonca”, ilk defa Sezen Cin Özdemir tarafından kliplendirildi.

Geçmişten günümüze uzanan “Bir Kızıl Gonca”nın ilk klibinin hikayesini anlatan Sezen Cin Özdemir; ‘’ Yarım asırdır her dönemde önemini korumuş olan bu değerli eseri seslendirirken, klibimizde de dönemler arası geçişlere yer vererek bu eserin zamansız olmasına dikkat çekmek istedik. Günümüze ait geçişte de yer alarak genç nesile günümüz kayıtlarıyla bu eseri ulaştırmayı hedefledik. Bir Kızıl Gonca benim için çok değerli bir şarkı olmakla birlikte, ilk defa klibini çekiyor olmak da ayrı bir mutluluk. Aynı zamanda albüme adını veren eserin klibini umarım müzikseverler de beğenir.‘’ sözleriyle duygularını dile getirdi.

Klibin yönetmenliğini Kayhan Başoğlu, görüntü yönetmenliğini Taylan Adıyaman üstlenirken; video prodüksiyonu Parlakgöz Prodüksiyon tarafından yapıldı.

Sezen Cin Özdemir’in seslendirdiği; sözü Melek Hiç, müziği Amir Ateş’e ait olan şarkının düzenlemesini Ozan Tügen yaptı, müzik prodüksiyonunu ise Babajim İstanbul üstlendi.

Çalışmada sanatçıya yaylı tanburda Cenk Erdoğan, kanunda Turgut Özüfler, udda Efe Yaramış ve klavyede Ozan Tügen eşlik ediyor. Babajim İstanbul Stüdyoları’nda yapılan kayıtları Arın Baykurt üstlenirken; miks Tarkan Gözübüyük, mastering ise Güven Ersoysal tarafından yapıldı.

Bir Kızıl Gonca klibi, Babajim İstanbul YouTube kanalında yayımda.

Uludağ Fm

29 Mayıs, 2021

Yorum yok

Yoruma kapalı.